• About the restaurant
  • Seafood
  • Traditional drinks

Minos Balık Restaurantı Bodrum’un en ünlü lokantalarının bulunduğu Yalıkavak barlar sokağında yer alır ve geleneksel Türk deniz mutfağının eşsiz lezzetlerini müşterilerin beğenisine sunar. Rakı-Balık konsepti dahilinde taze balık ve deniz mahsulleri, meze çeşitleri ve elbette geniş rakı seçeneği mevcuttur. Minos Restaurantı, sıcak hizmetimiz, taze deniz ürünleri ve rakı seçenekleri ile romantik bir akşam yemeği, aile kutlaması veya iş toplantısı için iyi bir seçimdir.

Denize sıfır, zeytin ağaçları eşliğinde ve çiçekli duvarı olan geniş açık terasımız hizmetinizdedir. Hava şartlarına göre panoramik pencerelere sahip salonumuzdan deniz ve Palmarina manzarasını, mükemmel günbatımını 12 ay izleyebilirsiniz. Restaurantımızda yeşellik, limon, zeytinyağı, sarımsak ve soğan eşliğinde taze balık ve deniz ürünleri, vitrinde olan 30 farklı soğuk meze ve lezzetli ara sıcaklar çeşidinden seçenek yaparsınız, şefimiz damak tadınıza uyacak yemekleri hazırlar.

Kral Minos, Yunan mitolojisinde ne kadar önemli bir şahıs ise, Minos Restaurantı da Yalıkavak’ta önemli bir mevkiye sahiptir.

Bay
Yalikavak

Yalikavak bay lies in the northwestern part of the peninsula. Several decades ago, it was a simple, small fishing village only 19 km from the center of Bodrum.

Today Yalikavak is one of the fastest growing areas of Bodrum peninsula. Not only does it attract a large number of local residents who enjoy developed infrastructure and higher standard of living but also invesCtors who see the potential of growth of this area.

Undoubtedly, main reason for this development is the presence of the second largest marina in Europe. Palmarina Yalikavak is distinctively designed for mega yachts up to 150 meters in size. Besides state of the art facilities for the yachts and yacht owners, you will also find numerous luxury facilities such as spa & fitness, exclusive boutiques and designer stores, a kids fun water park, a deluxe supermarket and a variety of fine-dine restaurants and classy cafes serving Turkish, European and Asian cuisine. Some of the world-famous restaurant brands are residing here for example Cipriani, Nobu and the Billionaires Club.

Contacts


Yalıkavak Mahallesi, Çökertme Cd. No:32

48990 Bodrum/Muğla, Turkey

+90 252 385 26 00

info@minosyalikavak.com